Суббота, 2018 год 23 июня

           | 

наши партнеры

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Laiku tikai sev var atrast jebkura mamma Печать

разноеIlgus gadus es domāju, ka laiks tikai sev, lai sajustos atkal kā cilvēks, kā personība, lai sadzirdētu atkal sevi, nevis tikai ģimenes locekļu vajadzības, ir tas laiks, ko jāpavada ārpus mājas, it kā „izvēdinot” galvu. Nepārprotami, laiks ar draugiem vai labā izklaidē arī ir vajadzīgs, tomēr es sapratu galveno šajā lietā - ka harmonisku dzīvi ilgtermiņā dod tieši laiks tikai sev - klusumā un mierā, nevis citu cilvēku klātbūtnē.

Man tā ir dienasgrāmatas rakstīšana, Bībeles lasīšana, sarunas ar Dievu, citu iedvesmojošu un praktisku grāmatu lasīšana… Katrai tas var būt kaut kas cits, saskaņā ar viņas vērtībām. Bet tieši šīs regulārās, ikdienas mazās darbības nes lielus rezultātus. Tas palīdz fokusēties uz galveno. Un tas nemaksā tik daudz kā, piemēram, iziešana ārpus mājas. Tev nav nekas jāpērk, nevienam nekas jāpierāda. Esi tikai Tu un Tavas domas.

Laikmetā, kad cilvēki biežāk nekā visus iepriekšējos gadsimtus regulāri pārbauda, ko domā, ko šēro citi, ko ēd un dara citi… uzdod jautājumu svarīgākajam cilvēkam savā dzīvē – Tev pašai. Ko domāju es? Kādas ir Manas patiesās vērtības, saskaņā ar kurām gribu nodzīvot savu dzīvi? Ko vēlies piedzīvot viena vai kopā ar saviem mīļajiem?

Man šis laiks ir maksājis pārkārtot savu apziņu, ikdienas grafiku. 20 min-1 ha/dienā. Bet tīri materiāli - vienu pildspalvu un vienu kladi. Man patīk tādas, kas ir cietajos vākos un skaisti noformētas. Bet tā var būt parasta rūtiņu burtnīca vai arī viena lapa.

Un, vai zini, kas notiek pēc šāda regulāra brīža kopā ar sevi, Tu saproti, ka visi ikdienas darbi un pienākumi tiek izvērtēti saskaņā ar Tavu patieso būtību, prioritātēm, nevis ar to, ko teiks citi – līdzās vai sociālajos tīklos. Tas aiztaupa izvēles mokas daudzos jautājumos. Tu esi Tu pati un izdzīvo savu dzīvi pilnībā, ar pilnu atdevi tur, kur šobrīd atrodies! Un tā, mīļie draugi, ir liela bagātība un uzdrīkstēšanās.

Pārskati savu dzīvi, kas ir Tavi laika zagļi. Ieklausies šajā vārdā „zaglis”. Tas ir tas, kurš ņem bez atļaujas. Tātad kāds apzog arī Tevi. Un varbūt dienišķā seriāla vietā izvēlies pabūt klusumā, lai Tava dzīve būtu vēl pilnasinīgāka. Laiks ir visiem. Jo cilvēks, kuram nav laika, ir nelaiķis (šis ir ģeniāls citāts, bet nezinu, kurš to ir teicis). Visu izšķir prioritātes. Tikai tas, ko mēs darām starp pamošanos un iešanu gulēt, nosaka mūsu dzīves kvalitāti. Vai esam dzīvojušas, esot godīgas pret sevi.

Un vēl, atceries, ka Tavu un manu vērtību nenosaka personīgā bankas konta atlikums. Jo var dzīvot bagātu dzīvi, nemaz neesot tik ļoti bagātam finansiāli.

Nesen mani uzrunāja kādas sievietes rakstītais: „…lai nesanāk tā, ka nodzīvojot šo dzīvi, Tu citus cilvēkus pazīsti labāk nekā sevi.” Esmu pārliecināta, ka ir liela uzdrīkstēšanās palikt divvientulībā tikai ar sevi, lai piedzīvotu labāko sevis versiju.

Patiesā cieņā un mīlestībā,

Elīna

20 Апреля 2017
Автор: Elīna Ģipsle   
Блоги
 

Комментарии 

 
#5 Solvita Jaundzema 27.04.2017 22:14
Цитирую Elīna Ģipsle:
Paldies, Solvita, par tik sirsnīgu komentāru. Jā, es rakstu tādā vieglā stilā, it kā es runātu ar draudzeni vai labu paziņu. :) Paldies! :rose:

Y
Tieši tā,tavs stils ir viegls,vieglo lasāms... tieši kā ar draudzeni,paziņu...
 
 
#4 Elīna Ģipsle 27.04.2017 14:28
Paldies, Solvita, par tik sirsnīgu komentāru. Jā, es rakstu tādā vieglā stilā, it kā es runātu ar draudzeni vai labu paziņu. :) Paldies! :rose:
 
 
#3 Solvita Jaundzema 23.04.2017 17:16
Lasot rakstu,jutos tà it kā Tu Elīn runà ar mani. Paldies par Taviem rakstiem,pārdomām. B)
 
 
#2 Elīna Ģipsle 21.04.2017 17:03
Paldies, Austra, par entuziasmu un atpakaļsaiti. :) Mēs esam dzīvas, tāpēc svarīgām lietām ir nepieciešams veidot laiku. Pat ne atrast. Jo pats no sevis tas nerodas, vai ne? Katrai mammai ir savi ikdienas pienākumi.
 
 
#1 Austra Pegasova 21.04.2017 14:46
Paldies par rakstu! Kā vienmēr super un viela pārdomām! :)
Bet šo cilvēks, kuram nav laika, ir nelaiķis es ļoti sen dzirdēju, bij aizmirsies, paldies par atgādinājumu, stirpa frāze :swink: